ChatGPT Duyurdu: Scarlett Johansson’a Benzetilen Ses Seçeneğini Kaldırıyor

Amerikalı ünlü oyuncu Scarlett Johansson, yapay zeka şirketi OpenAI’ın yeni sohbet robotunda kendi sesinin kullanılmasına tepki göstererek şirketin daha önceden sohbet robotunda kendi sesinin kullanılması yönünde teklifini geri çevirdiğini buna rağmen sesinin kullanıldığını dile getirmişti.

OpenAI tarafından paylaşılan açıklamada ChatGPT’yle sohbet etmek için sunulan seslendirme seçeneklerinden Sky’a erişimin duraklatılması için çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Yapay zeka seslendirmelerinin kasten bir ünlünün özgün sesini taklit etmemesi gerektiğine inanıyoruz. Sky’ın sesi, Scarlett Johansson’ın bir taklidi değil, kendi doğal konuşma sesini kullanan farklı bir profesyonel oyuncuya ait.”

Birçok ChatGPT kullanıcısı, Sky seçeneğini, Johansson’ın bir yapay zeka işletim sistemini seslendirdiği 2013 yapımı Aşk (Her) filmindeki ses tonuna benzetmişti.

ChatGPT’nin Eylül 2023’te kullanıma sunduğu ses modu sayesinde kullanıcılar, aralarında Sky’ın da bulunduğu beş sesten birini seçerek yapay zeka modeliyle sohbet edebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir